Kogo szukasz: klienta masowego czy rzadkiego ? Reklama na Linkedin i Facebook [PORÓWNANIE]

Facebook i Linkedin to sieci społecznościowe.

Z reklamowego punktu widzenia, największa różnica między nimi to precyzja targetowania (czyli wybierania osób, którym się chcemy wyświetlić).

Facebook wymaga wyświetlania reklam do większej ilości ludzi np. 5, 10, 100 tysięcy (i definiujemy sobie parametry typu: lubi ekologie, lub interesuje się oknami).

Na Linkedinie możliwe jest targetowanie od 300 osób i parametry niedostępne na Facebooku (np. osoby na kierowniczych stanowiskach, pracujące w firmach „ekologicznych”).

Czyli Linkedin jest bardziej precyzyjny, umożliwia targetowanie mniejszych ilości oraz … jest dużo droższy niż Facebook.

Przy okazji warto zauważyć, że internet i sieci społecznościowe model wyświetlania reklam, opracowały w odpowiedzi na  „20 minutowe bloki reklamowe” w telewizji. Blok łatwo pominąć np. idąc robić kolację. Pojedyńcze, nieregularne reklamy – trudno.

Czy jest możliwa sytuacja, że ktoś chce wydać 1000 zł, żeby jednorazowo dotrzeć do 300 osób a … dotrze do 150 ?? (i wyda mniej)

TAK

Na małych liczbach, może się zdarzyć, że na przykład [A] połowa grupy docelowej przez okres trwania kampanii nie zaloguje się na Linkedin, lub [B] zaloguje, lecz za krótko będzie go przewijać, aby zobaczyć wszystkich reklamodawców.

Jak się reklamować na Linkedin ?

  1. Należy założyć „stronę firmową” (company’s page). To co innego niż profil osobisty. https://www.linkedin.com/help/linkedin/answer/10458/tworzenie-strony-linkedin?lang=pl
  2. założyć konto reklamowe https://www.linkedin.com/help/linkedin/answer/a420254/tworzenie-konta-reklamowego?lang=pl
  3. utworzyć reklamę

Dlaczego my, marketerzy aż tyle pochylamy się nad sieciami społecznościowymi ??

Bo wymagają logowania. Logowanie wymaga akceptacji regulaminu. A regulamin zabrania systemowej blokady reklam.

Oraz jest targetowanie 🙂

tomasz kita z katowic Autor:
Tomasz Kita [bio]
Absolwent Wydziału Prawa Uniw. Śląskiego
20 lat praktyki w reklamie internetowej.
Nakierowany na minimalizm i skuteczność.
Właściciel Studio72

Studio72 / Katowice
Chciałbyś rozwinąć firmę i internet może w tym pomóc ? Napisz do mnie (mini-formularz tutaj). Odpowiem szybko.