Adwokat i radca prawny to … usługa. Nie da się jej dotknąć, czy wypróbować przed zakupem.
Pierwsze wrażenie jest ważne* W przypadku powyższej usługi tworzy je po prostu strona internetowa kancelarii.
Pytanie, czy na pewno jest to strona główna ?
SPIS TREŚCI
- Na co zwrócić uwagę, zakładając stronę Kancelarii prawnej ? (8 punktów)
- Przykłady zaprojektowanych przez nas stron Kancelarii
- Cennik
*Oczywiście jakość i polecenia to ekstraklasa marketingu. Ale zakładamy, że większość ludzi nie zna większości ludzi (firm). Zatem żeby to pierwsze wrażenie zaistniało, Klient musi jakoś trafić na stronę. Jeśli interesuje Cię skuteczne pozycjonowanie prawników w Google kliknij tutaj. Umiemy zorganizować dobrej jakości ruch do strony internetowej Twojej Kancelarii.

Czy na rynku jest dużo prawników ?
Tak, rynek prawniczy jest konkurencyjny. Wg Naczelnej Rady Adwokackiej zawód adwokata wykonuje 19 142 osób, a radcy prawnego 46 838 radców prawnych (dane z 2020r).
Prawnicy działają pojedyńczo lub grupują się w kancelarie prawne. Kancelarie te mogą składać się z od kilku do kilkuset osób.
Wszystkie największe kancelarie mają siedzibę w Warszawie. Są to Dentons Europe, CMS Cameron McKenna oraz Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Zatrudniają około 200 prawników / każda. Największe kancelarie prawne w Katowicach to Kancelaria Radców Prawnych JGA Ginckaj, Morawiec, Olszewski, Stankiewicz oraz Pawełczyk i Wspólnicy, wielkości 1/4 warszawskich.
Skąd dobrze znamy temat ? Ponieważ skończyliśmy studia prawnicze na UŚ, a potem nastąpiła 20 letnia praktyka … w reklamie internetowej.
Jeśli jesteś pojedyńczym adwokatem lub radcą prawnym i stoisz przed decyzją:
- czy założyć nową stronę internetową ?
- albo co zmienić w starej stronie ? (audyt użyteczności)
- albo jak w ogóle być widocznym w internecie, przeczytaj poniżej.
Również wierzymy w paremię „Najmądrzejszy jest, który wie, czego nie wie”. To wybrane, ważne wnioski z tworzenia stron internetowych dla adwokatów i radców prawnych.
Strona internetowa dla prawnika – na co zwrócić uwagę ? (8 punktów)
- Po pierwsze, łatwy kontakt. Klikalny telefon i e-mail (najlepiej u góry strony) oraz formularz online. Dlaczego ? ponieważ wiele osób ma komputer lub telefon komórkowy NIE połączony z programem pocztowym np. Outlookiem. Muszą przeklejać lub przepisywać adres, co w stresie lub pośpiechu bywa niewygodne.
- Po drugie, Twoje foto. Żyjemy w czasach Tik-Toka, Instagrama itd.
- Po trzecie, określ specjalizację. Nie ma prawników dobrych we wszystkich dziedzinach prawa ? Tak jak nie ma lekarza od wszystkiego. Chyba, że reprezentujesz kancelarię wieloosobową.
- Po czwarte, szybkość ładowania strony. Można to zmierzyć narzędziem Google Page Speed (uwaga: ono bada „szybkość” głównie dla samego Googla). Są też inne narzędzia do badania prędkości np. GT Metrix, które badają rzeczywistą prędkość strony (więcej o szybkości ładowania stron internetowych tutaj).
- Po piąte, BLOG do tworzenia treści. Google czyta i zapamiętuje słowa oraz frazy, a potem stara się podsuwać odpowiednie firmy i osoby do odpowiednich tematów. Ludzie często mają problem bardziej złożony niż „szukam prawnika”
- Po szóste: Gust, czyli wizualność strony. O gustach się nie dyskutuje, jednak najważniejsza decyzja to, czy strona ma się podobać Tobie czy Twoim Klientom ? Jeśli Twoimi Klientami są głównie np. kobiety w wieku 30-60 lat, warto kilku z nich pokazać szkic graficzny strony internetowej (jeszcze na etapie projektowania).
- Po siódme: Chcesz wzmocnić widoczność w wyszukiwarce google ? Adwokaci nie mogą używać Google Ads. Co do radców – zdania są podzielone, różne Izby Radcowskie wydają różne interpretacje (np. krakowska). Tak czy owak, możesz postawić na pozycjonowanie (SEO dla prawników) – tutaj nasz artykuł oraz zadbać o opinie Twoich Klientów w Google Maps.
- Na koniec responsywność. To prawidłowe wyświetlanie na różnych urządzeniach – w szczególności telefonach komórkowych. W roku 2023 wydaje się to oczywistością. Warto dodać, że obsługujemy Klientów, którzy mają nawet 70-80% ruchu z tzw. mobile.
Jeśli Klient zobaczy Cię w google,
(bo dałeś mu szansę się zobaczyć np. pozycjonowaniem).
ORAZ
Jeśli strona go przekona,
(bo odpowiada na jego konkretną potrzebę. On nie szuka prawnika tylko specjalisty do sprawy pt. wjechałem pijany samochodem w budynek).
ORAZ
Jeśli pierwsza rozmowa między Wami będzie udana
TO
najpewniej … masz Klienta. Gratulujemy.
Przykłady zaprojektowanych przez nas stron internetowych dla Kancelarii adwokackich, radcy prawnego oraz Komorników przysądowych.
Kancelaria Radcy Prawnego – Dawid Pszczółka
Adwokat Agnieszka Skowron
Komornik Dariusz Markocki
Adwokat Magdalena Grzechac
Zobacz pozostałe opinie o nas w Mapach Google (kliknij tutaj)
Pytania ? Tomasz Kita tel. 501 469 329 lub e-mail: tomek@studio72.net
Cennik
- Tworzymy strony internetowe od 2000 zł
- Pozycjonowanie prawników od 800 zł (przeczytaj więcej)
- Kampanie Google Ads od 1000 zł
Ceny netto + 23% VAT.
Trafiamy do Celu.
śr. ocen w Google 5.0 - ☆☆☆☆☆ - Zobacz opinie (kliknij tutaj)
Masz pytania, uwagi ? Napisz do mnie (mini-formularz tutaj).