Społeczności internetowe (e-community) to grupy ludzi komunikujących się ze sobą przy pomocy wybranej części internetu. Taki miejscami w sieci, są liczne fora dyskusyjne (np. kafeteria, murator) oraz Facebook.

W badanich Forrester Research 47% ankietowanych stwierdziło, że jest to nośnik, który umożliwia najszybsze wyszukiwanie informacji, zaś 36% stwierdziło, że dzięki internetowi mogą być na bieżąco w wybranej przez siebie dziedzinie.Ludzie młodzi korzystają ze społeczności internetowych głównie po to, aby komunikować się między sobą, rozmawiać o swoich pasjach, czy też szukać rozrywki i informacji.

Starsi użytkownicy internetu traktują e-community m.in. jako możliwość nawiązania kontaktu ze znajomymi z dawnych lat.


Społeczności internetowe dają się świetnie wykorzystać do przeprowadzania badań jakościowych. Ich członkowie bardzo często traktują je jako własne,więc bez skrępowania sygnalizują swoje potrzeby i oczekiwania. Ukryci za ekranem monitora internauci mogą swobodnie wypowiadać się na każdy temat.

Oferujemy m.in. prowadzenie firmowych kont na Facebooku. Obejmuje to przygotowanie planu publikacji, wykonywanie pojedyńczych postów oraz staranną konfigurację reklam. Dzięki nam pozyskasz wartościowy ruch na Fanpage'u oraz stronie www.

Przykłady naszej pracy:

https://www.facebook.com/kalosze24/ Kalosze Demar, od 1974r.
https://www.facebook.com/Mirabelle.Tychy/ Sale Weselne Mirabelle
https://www.facebook.com/SlaskieSiemianowice/ Tygodnik Miejski Śląskie Siemianowice