Pozycjonowanie stron Katowice

Pozycjonowanie stron internetowych, czyli jak poprawić widoczność Twojej firmy w wyszukiwarce Google

Oto 2 sposoby reklamy w Google:
 • pozycjonowanie (SEO), czyli "naturalne wyniki google" płatne za pozycje TOP10 (większość "naszych" fraz jest w TOP3 lub TOP5), i/lub
 • Google Ads (dawne Adwords), czyli reklamy płatne za każde kliknięcie
W obu chodzi o skierowanie wartościowego ruchu na Twoją stronę lub sklep. Masz dobrą stronę ? To zadbajmy o więcej ruchu internetowego i nowych użytkowników. Dzięki naszemu pozycjonowaniu (SEO):
 • Pozyskasz nowe zapytania od Klientów
 • Zwiększysz rozpoznawalność swojej marki
 • Prawdopodobnie rozwiniesz firmę (czego Ci szczerze życzymy!)
Z większością Klientów łączą nas KILKUNASTOLETNIE relacje. Są to klienci z Katowic, aglomeracji Katowickiej np. Będzin, Sosnowiec oraz całej Polski.
Pozycjonowanie stron Katowice, Śląsk Studio72 to agencja interaktywna z siedzibą w Katowicach. Wykonują profesjonalne, skuteczne pozycjonowanie mojej strony internetowej. Wchodzą na nią osoby, które rzeczywiście chcą skorzystać z moich usług. R.Baczyk, Pracownia Moliere, Katowice i Siemianowice Śląskie
  Z jakimi pytaniami dot. SEO spotykam się najczęściej ? Oto one:
 1. Chciałbym się reklamować, od jakich pieniędzy zacząć ?W wielu przypadkach można rozpocząć od testowego, jednorazowego budżetu 2000 zł (netto)
 • Co lepsze, Google czy Facebook ?to zależy od konkretnego Klienta i jego sytuacji
 • Co lepsze, pozycjonowanie czy Ads (dawne Adwords) ?Dla nowej firmy zdecydowanie Google Ads. W kampanię reklamową można włożyć setki słów i fraz, aby sprawdzić jakie najlepiej "pracują". Po testowej kampanii wyciągniemy wnioski na przyszłość.
 • Mam nowy produkt / usługę, jak zacząć promocję online ?W większości przypadków, najlepsza i najszybsza będzie jednomiesięczna, testowa kampania reklamowa w Google Ads lub na Facebooku.
 • Na jaki okres podpisujecie umowę ? Na nieokreślony, można wypowiedzieć w dowolnym momencie. Jako skuteczna agencja SEO, chcemy żeby Klient był z nami dzięki jakości obsługi, nie umowie. Do testowej współpracy nie potrzebujemy umowy.
 • Czy możecie przeprowadzić jedynie Audyt SEO ? czyli sprawdzić stan techniczny strony, content marketing, ruch na stronie m.in. przy wykorzystaniu Google Analitycs & Search Console i przedstawić płatny raport jakie działania SEO wdrożyć, by zwiększyć widoczność i pozyskać nowych Klientów dla mojej firmy. Albo - jeśli strona nie istnieje - prześledzić działania konkurencji. TAK
 

Pozycjonowanie stron internetowych w google, czym jest ?

Podczas pozycjonowania dążymy do zapewnienia jak najwyższej "naturalnej" pozycji strony Klienta w wyszukiwarce, po wpisaniu przez internautę określonego hasła (słowa lub frazy kluczowej). Czyli dać się łatwo wyszukiwać. Jeśli masz przygotowane te słowa, zapraszamy do darmowej wyceny. Jeśli nie, pomożemy wybrać. wyniki naturalne tj. linki dla frazy kluczowej okna katowice czyli SERPY razem z mapami googla
  Pozycjonowanie strony możemy podzielić na wąskie (#1) oraz szerokie (#2). #1 Pozycjonowanie wąskie celuje w słowo kluczowe lub frazy o dużej konkurencyjności i ruchu (np. 'strony internetowe katowice' czy 'okna katowice'). Warto śledzić konkurencję. #2 Pozycjonowanie szerokie zajmuje się hasłami niszowymi w dużej ilości. Wtedy ruch pochodzi z sumy rzadszych wyszukiwań, ale wielu fraz. Warto dodać, że z roku na rok rośnie liczba złożonych, wielowyrazowych zapytań w google (np. Okna z montażem Katowice Ligota).

Pozycjonowanie stron w Katowicach - jak działa ?

Podstawą obu rodzajów procesu pozycjonowania jest optymalizacja treści na stronie (optymalizacja strony). Inna nazwa pozycjonowania to SEO czyli właśnie Search Engine Optimization (ang. optymalizacja pod "machinerię" wyszukiwarki). Ta optymalizacja obejmuje zarówno tworzenie / modyfikację treści (contentu) jak i pracę z kodem HTML - który ją opisuje. Algorytmy google się zmieniają, więc to praca stała. Zaczynamy od strategii SEO.

Co poza treścią ? Linkbuilding, czyli budowa zaplecza

Linkbuilding to pozyskiwanie linków z innych stron internetowych do własnej. Nadrzędnym celem jest zwiększenie autorytetu witryny. W linkowaniu znaczenie ma zarówno liczba jak i jakość backlinków. Linki te umieszczane są w następujących źródłach: artykuły sponsorowane, własne zaplecza (tzw. PBN – private blog network), komentarze w blogach, wpisy na forach, w katalogach, czy linki w social media.

Pozycjonowanie lokalne firmy - Mapy Google

Jako agencja SEO zajmujemy się również mapami Google. To także "naturalny" wynik wyszukiwania, czyli tzw. SERP-y na rynku lokalnym, związane z lokalizacją (czasem opisywany jako pozycjonowanie lokalne, lub popularne gwiazdki gwiazdki i pozycjonowanie w mapach google). To praca z kolejnym narzędziem - GMB tj. Google Moja Firma, obecnie nazywanym "Profil Firmy". Przykładem pozycjonowania w Katowicach są frazy "strony internetowe katowice" czy "agencja SEO katowice". Oczywiście pozycjonowaniem fraz katowickich są zainteresowane firmy z Katowic, stąd odróżnienie od SEO ogólnopolskiego. Z uwagi na ciągłe zmiany w algorytmach Google skuteczne pozycjonowanie firmy w internecie (czyli poprawianie pozycji strony w wynikach organicznych wyszukiwarki Google) to zadanie kompleksowe, czasochłonne, najlepiej dla firm dysponujących wieloletnią praktyką. Wystrzegać należy się nielegalnych metod pozycjonowania. Mogą sprawić, że strona zostanie dodana na tzw. czarną listę. Witryna staje się wówczas niewidoczna w wyszukiwarce, albo "spada" na odległe pozycje (np.50-100).

Pozycjonowanie Katowice - cennik Agencja SEO Studio72 (ceny netto). Darmowa wycena i konsultacja.

Na cenę SEO ma wpływ wiele czynników. 2 najważniejsze to:
 • czy strona / domena jest nowa czy ma historię w google ?
 • czy istnieje duża konkurencja na wybrane frazy w wynikach organicznych ?
Wycena pozycjonowania ?
 • Pozycjonowanie wąskie -> cena pojedyńczej frazy mieści się w większości w przedziale 200-1000 zł. Pracujemy na budżecie sumarycznym od 1000 zł. Aby wycenić i prowadzić pozycjonowanie, potrzebujemy je zdefiniować.
 • Pozycjonowanie szerokie -> wybieramy kilkanaście, lub kilkadziesiąt fraz o małym ale wartościowym ruchu. I dbamy, aby rósł i przynosił potencjalnych Klientów. Cena pozycjonowania w Katowicach zaczyna się od 800 zł.

Szybkie pozycjonowanie stron - czy jest możliwe w 2023 roku ?

Czas to pojęcie względne. Przy łatwych frazach -> tak. Przy pozostałych, pierwsze efekty pozycjonowania strony pojawią się za 2-3 miesiące. Uwaga: nowe strony pozycjonują się trudniej i dłużej. Tu pozycjoner wykorzystuje zaawansowane indeksowanie.

Dlatego Klientom, którym zależy na czasie, oferujemy także reklamę internetową w postaci linków sponsorowanych Google Ads.

To reklama równie skuteczna, ale płatna za pojedyńcze kliknięcie tzw. model PPC (Pay Per Click). Takie kampanie reklamowe uruchamiamy do 48h od zamówienia. Nasza oferta obejmuje zarówno reklamy w wyszukiwarce tekstowej, jak i kampanie produktowe Merchant Center oraz reklamę display w sieci GDN oraz Youtube. Niektórym Klientom rekomendujemy wyłącznie Google Ads. Przeczytaj także nasze teksty: Pozycjonowanie kontra Google Ads - Reklama w Google 3 błędy w kampaniach Google Ads Biznes to sprzedaż i strategia jak sprzedać. Wybierz pozycjonowanie stron od ekspertów ze Studio72. Nasza oferta jasne zasady, prawidłowy proces pozycjonowania oraz fachowe doradztwo. To sprawia, że od kilku do kilkunastu tygodni widoczność Twojej strony ogromnie wzrośnie - dla wybranej grupy użytkowników. Strona internetowa to Wizytówka Twojej firmy w cyfrowym świecie (online). ONA MUSI dać się łatwo odnaleźć w wynikach wyszukiwania google. Podsumowując, pracujemy dla małych i średnich firm chcących się rozwijać oraz potrzebujących stałego doradztwa w marketingu internetowym.


Od czego zależy sukces w reklamie internetowej ?

Odpowiada (2 minuty) Tomasz Kita, Właściciel Studio72 [Agencja interaktywna SEO/SEM, 20 lat praktyki w projektowaniu, reklamie CPC i pozycjonowaniu stron internetowych]


kanał studio72 na youtube o stronach internetowych, marketingu online

 

 

tomasz kita

Masz pytania lub potrzebujesz wyceny ?
Z przyjemnością odpowiem już teraz.


Zadzwoń 501 469 329
lub napisz t.kita@studio72.net

Tomasz Kita, Właściciel Studio72 [Agencja SEO/SEM, 20 lat praktyki w projektowaniu, reklamie CPC i pozycjonowaniu stron internetowych]

 

Mateusz Nowak
Mateusz Nowak
2023-08-24
Śmiało mogę polecić firmę. Pełen profesjonalizm i wsparcie na każdym etapie współpracy.
marian stolecki
marian stolecki
2023-04-24
Polecam. Pełny profesjonalizm, dostosowanie strony do potrzeb klienta, stałe wsparcie, dobry kontakt. Naprawdę warto
Adwokat Agnieszka Skowron (Kancelaria Adwokacka)
Adwokat Agnieszka Skowron (Kancelaria Adwokacka)
2023-01-29
Gorąco polecam. Bardzo fachowe i profesjonalne przygotowanie strony. Bardzo szybki kontakt - nie musiałam oczekiwać kilku dni na odpowiedzi. Szybka realizacja.
Dawid Pszczółka
Dawid Pszczółka
2023-01-24
Polecam wszystkim skorzystanie z usług Studio72. Pełen profesjonalizm, życzliwe podejście do klienta i pozostawanie w stałym kontakcie z klientem to tylko niektóre z pozytywnych cech firmy. Studio72 to gwarancja wykonania strony internetowej na najwyższym poziomie i jej skutecznego pozycjonowania w Google.
Przemysław Studziński
Przemysław Studziński
2023-01-12
Polecamy! Strona wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a przede wszystkim sprawna komunikacja.
Magdalena Grzechac
Magdalena Grzechac
2023-01-11
Profesjonalizm, cierpliwość, kreatywność. Polecam!
Eko Trans Road
Eko Trans Road
2022-09-09
Polecam!
Marta Garczarek
Marta Garczarek
2022-08-29
Jestem zadowolona ze współpracy z firmą Studio72. Konkretni ludzie. Jeżeli ktoś nie porusza się swobodnie w środowisku marketingu i potrzebuje wyjaśnień pewnych branżowych kwestii, może na nich liczyć. Logo firmy finalnie wybiera się z kilku moodboardów, które idealnie oddają to czego klient potrzebuje. Miałam problem z wyborem, ponieważ kilka było naprawdę dobrych i ciężko było się zdecydować. Polecam!