Atakowanie potencjalnego klienta zbyt intensywną reklamą przynosi w rzeczywistości skutek odwrotny do zamierzonego. Zamiast pozyskiwać odbiorców naszych usług i produktów – tracimy ich. Nikt przecież nie lubi nachalności i natręctwa.

W dzisiejszych czasach, ogromnego wyboru dóbr i usług aktywny proces pozyskiwanie klientów stał się wobec tego złożony. Marketingowcy z niewielkim doświadczeniem próbują zdobyć klienta przy pomocy agresywnych, opartych na wolumenie działań.

Takie zachowanie zwiększa koszta ponoszone przez reklamodawcę. Najważniejszym elementem marketingu XXI wieku jest bowiem zbudowanie z klientem pewnej bliskości, więzi. Jeśli Reklamobiorca wyrazi zgodę na komunikację to właśnie jest permission marketing, czyli tzw. marketing za zgodą.

Obecnie jednym z najlepszych narzędzi do budowania więzi z klientami jest newsletter. Za jego pomocą możemy informować o naszej nowej ofercie, promocyjnych cenach, zmianach. Klucz do sukcesu to odpowiednie zbudowanie takiego elektronicznego biuletynu i stworzenie grupy korzyści dla których odbiorca, chce go czytać.

Według badań przeprowadzonych przez Nielsen Norman Group newsletter to pożyteczne narzędzie. Statystyki: 57% odbiorców czyta skrótowo wysłany tą drogą tekst, 10% planuje przeczytać go później, natomiast 11% czyta naszą ofertę bardzo dokładnie. Daje to prawie 80% szans na dotarcie wprost do targetu.

Mailing trzeba przeprowadzać z wielkim wyczuciem. Nikt nie chce znaleźć się przecież na liście spamerów. Techniki spamowe są prawnie zakazane.

Warren Buffet, znany amerykański inwestor giełdowy i drugi najbogatszy człowiek na świecie powiedział: Możemy sobie pozwolić na utratę pieniędzy – nawet dużych, lecz nie stać nas na utratę reputacji.

Studio72 posiada doświadczenie w konstruowaniu skutecznych i dających korzyści e-biuletynów. Doradzimy Ci jak skonstruować ofertę, jak zbudować system bazodanowy. Podpowiemy kiedy i do kogo najlepiej wysyłać konkretną informację.