Spis treści

Co to jest Google Moja Firma, obecnie – Profil Firmy w Google?
Jak skutecznie uzupełnić profil Firmy w Google?
Jak założyć Profil Firmy w Google krok po kroku?
Pozycjonowanie wizytówki Google Maps, czyli Profilu Firmy w Google
Prawdy i mity o pozycjonowaniu wizytówek Google
Prowadzenie wizytówki Google cena, a właściwie Pozycjonowanie wizytówki google cena
Uzyskiwanie Opinii w Google
Integracja wizytówki Google Maps z innymi platformami
Jak zarządzać wizytówką Profil Firmy w Google?
Czy wizytówka Google wygasa?

 

W wynikach wyszukiwania – Wizytówka Google zdecydowanie wyróżnia się poprzez złote gwiazdki oraz wysokie umiejscowienie (Tylko trzy pierwsze pozycje z map). To z niej dzwonią Klienci do wielu zawodów np. adwokat, radca prawny, lekarz, mechanik samochodowy.

Dlaczego dzwonią ? Bo większość ruchu w internecie to „komórki”. A na nich:

 • wyświetla się duża słuchawka (aby zadzwonić, screenshot poniżej)
 • wyświetla się ilość i jakość opinii
 • wyświetla się, czy jest czynne TERAZ

Dla osób nie mających czasu, lub nie lubiących mnożyć wątpliwości – to wystarczy do skontaktowania się.

mechanik katowice - Szukaj w Google

Wizytówka firmy w Google jest DARMOWA, ale ważne jest aby znaleźć się w TOP3 takiej listy, czyli tzw. snack pack / local pack Map Google.

A to proste nie jest. Generalna zasada, im większe miasto tym większa konkurencja (trudniej, drożej).

Pozycjonowanie wizytówki Google opiera się na optymalizacji Profilu Firmy w Google i comiesięcznych działaniach np. linkowanie, artykuły lokalne, wzmacnianie autorytetu strony która jest powiązana z kontem firmowym.

Co to jest Google Moja Firma, obecnie – Profil Firmy w Google? (zmiana nazwy) 

Google Moja Firma (GMF, obecnie nazywany Profil Firmy w Google) to darmowe narzędzie od Google, które umożliwia przedstawienie kluczowych informacji o twojej firmie. W zależności od rodzaju działalności może zawierać dane takie jak godziny otwarcia, kontaktowe oraz adres strony internetowej. Profil Firmy jest dedykowany firmom posiadającym fizyczną lokalizację, co jest weryfikowane przez Google poprzez kod wysyłany pocztą. Jeśli lokalizacja twojej firmy jest jeszcze w trakcie przygotowań i nie posiadasz stałego adresu, musisz poczekać z utworzeniem profilu GMF.

Jak skutecznie uzupełnić profil Firmy w Google?

Dokładne i kompleksowe uzupełnienie profilu (nazywanego przez większość, skrótowo i po staremu – GMF) jest kluczowe dla maksymalizacji korzyści. Obejmuje to:

 1. Pełne informacje biznesowe: Upewnij się, że twoje godziny pracy, adres, numer telefonu i strona internetowa są zawsze aktualne i dokładne.
 2. Zdjęcia i multimedia: Regularne dodawanie aktualnych zdjęć miejsca biznesowego, produktów czy usług może znacznie zwiększyć zaangażowanie i zainteresowanie potencjalnych klientów.
 3. Zarządzanie opiniami: Aktywne proszenie o opinie i reagowanie na nie jest kluczowe. Zarówno pozytywne, jak i negatywne recenzje należy traktować jako okazję do pokazania, że dbasz o swoich klientów.
 4. Linki do istotnych treści: Jeśli prowadzisz blog czy strona twojej firmy regularnie publikuje nowości, promuj te treści w postach na profilu GMF.

Jak założyć Profil Firmy w Google krok po kroku?

Założenie profilu GMF jest proste i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Poniżej przedstawiamy, jak możesz to zrobić:

 1. Zaloguj się na swoje konto Google i odwiedź stronę Google Moja Firma.
 2. Wprowadź nazwę swojej firmy i wybierz branżę, która najlepiej opisuje twoją działalność.
 3. Podaj adres firmy, określ czy firma obsługuje klientów tylko w tej lokalizacji czy również dojeżdża do klientów.
 4. Ustal dokładną lokalizację za pomocą pinezki na mapie.
 5. Podaj dane kontaktowe, takie jak numer telefonu i adres e-mail.
 6. Przeprowadź weryfikację profilu aby uzyskać dostęp do pełnej funkcjonalności narzędzia. W wielu przypadkach, obecnie wymagana jest wideo weryfikacja w czasie rzeczywistym, wymagająca spełnienia określonych warunków np. najechanie na nazwę ulicy, na drzwi do lokalu itp.

Przez wszystko możemy Cię sprawnie przeprowadzić. Zarządzanie profilem Google Moja Firma to ważny element pozycjonowania lokalnego, który pozwala nie tylko poprawić widoczność w Google Maps, ale także budować solidne relacje z klientami i efektywnie komunikować ważne informacje biznesowe. Regularne aktualizacje i interakcje mogą znacznie wpłynąć na to, jak firma jest postrzegana online.

Dobrze wykonana wizytówka GMF w Google Moja Firma powinna zawiera te same dane teleadresowe, które widnieją na stronie internetowej firmy oraz w jej wpisach w katalogach branżowych.

Pozycjonowanie wizytówki Google Katowice, czyli Profilu Firmy w Google

W ramach Profilu Firmy w Google, pozycjonowanie twojej firmy w Google Maps jest szczególnie istotne. To, jak widoczna jest firma w wynikach wyszukiwania Google Maps, może zależeć od kilku czynników:

 1. Popularność miejsca: Google dąży do tego, aby wyniki wyszukiwania odzwierciedlały popularność miejsc w realnym świecie. Dlatego renomowane i często odwiedzane miejsca, takie jak znane restauracje czy sklepy, mogą być wyżej w rankingach.
 2. Opinie i recenzje: Liczba i jakość opinii w Google mają wpływ na pozycjonowanie w Mapach Google. Google ocenia nie tylko liczbę opinii, ale także ich jakość, czyli jak szczegółowe i bogate w treść są dane recenzje.
 3. Lokalizacja: Wyniki są także sortowane na podstawie odległości – bliższe lokalizacje mogą być wyżej w wynikach dla użytkowników szukających „w pobliżu”.

Prawdy i mity o pozycjonowaniu wizytówek Google

 • Reklama płatna Google Ads wpływa na pozycję wyniku naturalnego. MIT
 • Strona www i wizytówka to rozłączone byty, nie wpływają na siebie. MIT
 • Lokalne SEO to jednorazowa optymalizacja wizytówki. MIT
 • Geotargetowanie zdjęć ma sens. MIT
 • Nazwa firmy (choćby zniekształcona) i wybrane kategorie firmowe są bardzo ważne. PRAWDA
 • Gęstość w danej lokalizacji ma znaczenie (negatywne) PRAWDA.    Google lubi zróżnicowane wyniki, nie chce pokazywać 5 firm z jednego budynku, znaczenie ma również odległość od geograficznego środka miasta.
 • Opinie są najważniejsze. MIT.    Opinie są ważne, ale ważniejsza jest treść, rozłożenie w czasie oraz jakość opiniujących (np. lokalni przewodnicy z danego miasta). W internecie jest masę przykładów gdzie rozkład pozycji 1 – 3 jest taki, że jedynka ma najmniej opinii. Oraz strony z największą ilością opinii są często poza TOP3.
 • Szczegółowe i maksymalne wypełnienie Profilu Firmy informacjami, zdjęciami, opisem, produktami, usługami jest ważne. PRAWDA. Treść profilu można rozszerzać postami, newsami itp.

Prowadzenie wizytówki Google cena, a właściwie Pozycjonowanie wizytówki google cena

Każdy może założyć i prowadzić wizytówkę Google za DARMO.
NATOMIAST pozycjonowanie wizytówki Google czyli dostanie się do pierwszej trójki wyników na ruchliwych frazach np. adwokat+miasto, fryzjer+miasto, restauracja+miasto (local pack / snack pack) to inna sprawa. Wymaga to stałego pozycjonowania w natężeniu odpowiadającym LICZBIE konkurentów. Koszt pozycjonowanie wizytówki Google to 500 do 2000 zł netto / miesięcznie. Konkretna cena zależy od miasta i liczby konkurentów.
Generalnie – wszyscy nasi Klienci, którzy znaleźli się w TOP3 map Google, odnotowali skokowy wzrost ilości telefonów, przykładowo z 9 / miesięcznie do 50 miesięcznie.

Uzyskiwanie Opinii w Google

Nabycie opinii od klientów może znacznie wspierać twoje pozycjonowanie. Oto kilka wskazówek, jak efektywnie zbierać opinie:

 • Generowanie linku do opinii: Google Moja Firma umożliwia wygenerowanie specjalnego linku, który można przesłać zadowolonym klientom, zachęcając ich do zostawienia recenzji.
 • Aktywna komunikacja: Zachęcaj klientów do zostawiania opinii poprzez prośby umieszczone na paragonach, w e-mailach po zakupie lub bezpośrednio po świadczeniu usług.

Integracja wizytówki Google Maps z innymi platformami

Google Moja Firma zaciąga również dane z innych platform, takich jak Facebook, Twitter, Panorama Firm czy katalogi branżowe np. prawników, komorników co może wpłynąć na ogólną ocenę i widoczność firmy. To pokazuje, jak ważne jest zarządzanie reputacją online na różnych frontach, nie tylko w Google.

Jak zarządzać wizytówką Profil Firmy w Google?

 • Dostęp do edycji: Możesz udzielić dostępu do zarządzania twoim profilem GMF innym użytkownikom, takim jak agencje SEO czy pracownicy, poprzez odpowiednią funkcję w panelu zarządzania.
 • Promocja postów: Użyj funkcji postów w GMF, aby promować ważne wydarzenia, oferty czy aktualności. Posty mogą mieć formę zdjęcia z krótkim opisem i linkiem do dalszej treści.

Czy wizytówka Google wygasa?

Raz stworzona wizytówka nie zniknie, dopóki sam jej nie usuniesz lub dopóki wielu użytkowników nie zgłosi danej wizytówki jako profilu nieistniejącej firmy.
Możesz sam poinformować użytkowników, iż firma jest “zamknięta na stałe” zaznaczając taką opcję w GMF. Istotne, że ona dalej będzie widoczna, tyle że jako ZAMKNIĘTA. Dopiero z czasem wyblaknie.  Aby przyśpieszyć ten proces (do 24h) skontaktuj się z nami.

Pozycjonowanie wizytówki (Google Moja Firma, Profil Firmy)  jest nie tylko kwestią techniczną, ale również strategią marketingową, która dla firm jest kluczowa i może przynieść najwięcej Klientów.

Regularne aktualizacje, zarządzanie opiniami i aktywne wykorzystanie wszystkich dostępnych narzędzi w GMF to klucz do sukcesu. Pamiętaj, że każde działanie, które podejmujesz w ramach tego narzędzia, przyczynia się do lepszej widoczności twojej firmy w lokalnych wyszukiwaniach, co jest nieocenioną wartością w rozwijaniu lokalnego biznesu.