Zaloguj się do panelu administracyjnego Twojego WordPressa czyli /wp-admin a następnie skoncentruj wyłącznie na zakładce PRODUKTY (lewe menu). W niej po kolei:

1. Stwórz kategorie

przykładowo dla sklepu modowego będą to: Suknie, Bluzki, Nowości itp. Późniejszy produkt może należeć do 2 i więcej kategorii np. Suknie i Nowości. Co ważne, po upływie czasu … można go usunąć (odhaczyć) z kategorii Nowości i dodać np. do kategorii Wyprzedaże.

Produkty > Kategorie

2. Stwórz Atrybuty

np. Kolor lub Rozmiar. Następnie nadaj każdemu taksonomie (wartości) np. dla Atrybutu „Kolor” będą to czarny, czerwony itp

Produkty > Atrybuty

3. Stwórz produkty

Produkty > dodaj nowy

Tworzenie produktu zaczynamy od: wpisania nazwy produktu, wyboru jego kategorii (np. bluzki), opcjonalnego opisu oraz wyboru RODZAJU PRODUKTU

Mamy 2 istotne rodzaje produktów:

– prosty (domyślny) np. bluzka JAKAŚNAZWA

– z wariantami np. bluzka XYZ, w rozmiarch S, L, M każdy z nich może mieć inną cenę, inną „ilość na stanie” itd. Co więcej można miksować warianty np. Elka w kolorze czarnym, Elka w kolorze białym itp

Często zadawane pytania dotyczące produktów (FAQ)

– Jak dodać foto produktu ? Produkty > Produkt > Prawa kolumna, na dole: Obrazek produktu (to główne foto) oraz Galeria produktu (dodatkowe zdjęcia)

Jakie zdjęcie/a dodawać ? WARTO przyjąć jeden szablon dla zdjęć np. tylko pionowe zdjęcia JPG o proporcji boków 3 do 4 (przykładowo 600px na 800px). Zdjęcia w sklepie będą wyglądać jednolicie.

– Czy dodając foto produktu warto wpisać „alternatywny tekst” i tytuł ? BARDZO TAK, ponieważ to główna informacja dla google „co widzi”

– Co to Tagi produktu ? Tagi to opcja, która umożliwia grupowanie produktów, ale innaczej niż kategorie. Zwykle jest to oparte na szczególe. Tagi (podobnie jak kategorie i atrybuty) wymyślamy dowolnie, ALE czytelne i ogólnie np. TAG „frędzle” lub „boho”

– Czy można wprowadzić wielu produktów naraz ? (np. 1000) Tak, ale wyłącznie jako IMPORT w postaci pliku CSV z innego e-sklepu, najlepiej woocommerce. Uwaga: Czasem pojawiają się (czasochłonne) niezgodności.

Produkty > Import produktów

Pełna dokumentacja sklepu Woocommerce (ANG) https://docs.woocommerce.com/documentation/plugins/woocommerce/getting-started/

Woocomerce to nasz ulubiony sklep internetowy.

Masz pytania dotyczące Woo ? Użyj naszego formularza kontaktowego